Nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby takich osobistości, jak Mike Tyson, Andrzej Gołota czy Floyd Mayweather. Każdy z tych sportowców uprawiał boks, który już od dawna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie. Stanowi też nieodzowny element oferty wszystkich działających w Polsce legalnie bukmacherów. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy, jak go obstawiać, by być w tym skutecznym oraz gdzie to robić, by móc na tym zyskać zdecydowanie najwięcej.

gdzie obstawiać zakłady na boks
Boks w ofercie polskich bukmacherów – jak i gdzie go obstawiać?

Na co zwracać uwagę przy typowaniu boksu? – porady

Boks nie należy do dyscyplin bardzo skomplikowanych i choć wydawałoby się, że obstawianie go nie wymaga większego przygotowania, jest zgoła inaczej. Jeżeli w naszym obstawianiu chcemy być skuteczni, powinniśmy podejść do niego we właściwy sposób, pamiętając o tym, by:

  • patrzeć na aktualną formę zawodników – boks jest sportem, który w dużej mierze zależy od aktualnej formy zawodników; zwróćmy więc uwagę na ostatnie ich walki, ale też na to, jak zaprezentowali się na tak zwanym „ważeniu”. Nie ignorujmy kontuzji, a nasze zakłady bukmacherskie będą miały większą szansę na powodzenie;
  • zwracać uwagę na warunki fizyczne – w boksie bardzo duże znaczenie mają fizyczne predyspozycje zawodników; ci o większym zasięgu ramion będą sobie radzić lepiej. Atutem może być też siła, ale też odpowiednia budowa ciała – zawsze zestawiajmy te cechy ze sobą w kontekście dwóch pojedynkujących się zawodników;
  • nie lekceważyć typów bukmacherskich – typy bukmacherskie pochodzące od ekspertów mogą być dla nas świetną wskazówką – nigdy nie kopiujmy ich w ciemno, a traktujmy je jako podpowiedź do budowania tych własnych;
  • pamiętać o spojrzeniu w statystyki – zakłady bukmacherskie staną się znacznie skuteczniejsze, jeśli zapoznamy się ze szczegółowymi statystykami dotyczącymi każdego z zawodników. Podpowiedzą nam one, ile trafnych ciosów zadają, a ile przyjmują, kiedy najczęściej przystępują do ofensywy oraz w jakich sytuacjach radzą sobie najlepiej. Dobrze przeanalizowane statystyki potrafią być cennym narzędziem w ręku wprawionego typera.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Rynki bukmacherskie na boks

Choć boks większość początkujących typujących obstawia jeszcze przed walką, stawiając na zwycięstwo któregoś z zawodników, bukmacherzy – w zdecydowanej ich większości – dają również możliwość sięgania po inne opcje typowania, często bardziej opłacalne niż właśnie ta standardowa. Do tych popularniejszych i najciekawszych należą:

  • ilość rund – w tym modelu wskazujemy to, w ilu rundach zamknie się pojedynek. Zazwyczaj odbywa się to w modelu „under/over” ze wskazaniem na wartość większą lub mniejszą niż X;
  • sposób zakończenia walki – wskazujemy tutaj, czy walka zakończy się przed czasem (KO/TKO lub dyskwalifikacją), czy też zostanie rozstrzygnięta na punkty;
  • czy walka zakończy się przed czasem –  zazwyczaj słabo wyceniana opcja, w której obstawiamy wyłącznie to, czy walka rozstrzygnie się przed czasem, czy o jej wyniku zaważą punkty.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Naturalnie rzecz biorąc liczba opcji na obstawianie boksu staje się jeszcze większa, gdy typujemy w formule na żywo. Wtedy te stają się dynamiczne, zależne od sytuacji na ringu lub w klatce.

Legalni bukmacherzy z najsolidniejszą ofertą na boks

Oczywistym jest, że wszyscy polscy bukmacherzy w swojej ofercie posiadają boks. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy sięgać po usługi któregokolwiek z nich. Nasze bokserskie typy bukmacherskie powinniśmy bowiem realizować u tego, który stworzy nam idealne warunki do tego, oferując wysokie kursy, ciekawe bonusy oraz nienaganne pokrycie walk. Poniżej przedstawiamy sylwetki „pewniaków”, u których konto z pewnością powinniśmy posiadać.

Boks w ofercie bukmachera STS

Bukmacher STS prezentuje bardzo ciekawą ofertę w kontekście boksu. Jak przystało na lidera polskiego rynku bukmacherskiego, daje nam dostęp do większości walk rozgrywanych w obrębie najpopularniejszych federacji, wiele spośród których udostępnia do typowania na żywo. Czas między walkami umila ofertą na zakłady bukmacherskie na legalny poker w Betgames, a całe typowanie odbywa się na www.STS.pl w przyjemnej oprawie wizualnej, zachęcającej do pozostania u niego na dłużej.

bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Boks w ofercie bukmachera Fortuna

Fortuna nie bagatelizuje wagi boksu w swojej ofercie, prezentując szerokie jego pokrycie w obrębie mniej i bardziej popularnych federacji. Najistotniejsze spotkania obejmuje formułą na żywo na www.eFortuna.pl, a w wielu sytuacjach jest bezkonkurencyjna pod względem kursów bukmacherskich. Co ważne, organizuje bardzo częste promocje ściśle związane z boksem, zazwyczaj na początek sezonu. Jest bukmacherem, u którego zdecydowanie warto realizować swoje typy bukmacherskie.

Boks w ofercie bukmachera Betclic

Betclic słynie z tego, że daje dostęp do mnóstwa opcji bukmacherskich, których próżno jest szukać u innych operatorów. Zakłady bukmacherskie u niego umilają ciekawie zaprezentowane relacje na żywo (w postaci symulacji komputerowych), a sam boks cieszy się tutaj niemal doskonałym pokryciem. Często nieco mniejsze kursy, niż te u konkurencji Betclic nadrabia bardzo atrakcyjną ofertą bonusową, która skierowana jest zarówno do nowych klientów, jak i tych stale typujących właśnie u niego.