Nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby takich osobistości, jak Mike Tyson, Andrzej Gołota czy Floyd Mayweather. Każdy z tych sportowców uprawiał boks, który już od dawna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie. Stanowi też nieodzowny element oferty wszystkich działających w Polsce legalnie bukmacherów. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy, jak go obstawiać, by być w tym skutecznym oraz gdzie to robić, by móc na tym zyskać zdecydowanie najwięcej.

gdzie obstawiać zakłady na boks
Boks w ofercie polskich bukmacherów – jak i gdzie go obstawiać?

Na co zwracać uwagę przy typowaniu boksu? – porady

Boks nie należy do dyscyplin bardzo skomplikowanych i choć wydawałoby się, że obstawianie go nie wymaga większego przygotowania, jest zgoła inaczej. Jeżeli w naszym obstawianiu chcemy być skuteczni, powinniśmy podejść do niego we właściwy sposób, pamiętając o tym, by:

  • patrzeć na aktualną formę zawodników – boks jest sportem, który w dużej mierze zależy od aktualnej formy zawodników; zwróćmy więc uwagę na ostatnie ich walki, ale też na to, jak zaprezentowali się na tak zwanym „ważeniu”. Nie ignorujmy kontuzji, a nasze zakłady bukmacherskie będą miały większą szansę na powodzenie;
  • zwracać uwagę na warunki fizyczne – w boksie bardzo duże znaczenie mają fizyczne predyspozycje zawodników; ci o większym zasięgu ramion będą sobie radzić lepiej. Atutem może być też siła, ale też odpowiednia budowa ciała – zawsze zestawiajmy te cechy ze sobą w kontekście dwóch pojedynkujących się zawodników;
  • nie lekceważyć typów bukmacherskich – typy bukmacherskie pochodzące od ekspertów mogą być dla nas świetną wskazówką – nigdy nie kopiujmy ich w ciemno, a traktujmy je jako podpowiedź do budowania tych własnych;
  • pamiętać o spojrzeniu w statystyki – zakłady bukmacherskie staną się znacznie skuteczniejsze, jeśli zapoznamy się ze szczegółowymi statystykami dotyczącymi każdego z zawodników. Podpowiedzą nam one, ile trafnych ciosów zadają, a ile przyjmują, kiedy najczęściej przystępują do ofensywy oraz w jakich sytuacjach radzą sobie najlepiej. Dobrze przeanalizowane statystyki potrafią być cennym narzędziem w ręku wprawionego typera.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Rynki bukmacherskie na boks

Choć boks większość początkujących typujących obstawia jeszcze przed walką, stawiając na zwycięstwo któregoś z zawodników, bukmacherzy – w zdecydowanej ich większości – dają również możliwość sięgania po inne opcje typowania, często bardziej opłacalne niż właśnie ta standardowa. Do tych popularniejszych i najciekawszych należą:

  • ilość rund – w tym modelu wskazujemy to, w ilu rundach zamknie się pojedynek. Zazwyczaj odbywa się to w modelu „under/over” ze wskazaniem na wartość większą lub mniejszą niż X;
  • sposób zakończenia walki – wskazujemy tutaj, czy walka zakończy się przed czasem (KO/TKO lub dyskwalifikacją), czy też zostanie rozstrzygnięta na punkty;
  • czy walka zakończy się przed czasem –  zazwyczaj słabo wyceniana opcja, w której obstawiamy wyłącznie to, czy walka rozstrzygnie się przed czasem, czy o jej wyniku zaważą punkty.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Naturalnie rzecz biorąc liczba opcji na obstawianie boksu staje się jeszcze większa, gdy typujemy w formule na żywo. Wtedy te stają się dynamiczne, zależne od sytuacji na ringu lub w klatce.

Legalni bukmacherzy z najsolidniejszą ofertą na boks

Oczywistym jest, że wszyscy polscy bukmacherzy w swojej ofercie posiadają boks. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy sięgać po usługi któregokolwiek z nich. Nasze bokserskie typy bukmacherskie powinniśmy bowiem realizować u tego, który stworzy nam idealne warunki do tego, oferując wysokie kursy, ciekawe bonusy oraz nienaganne pokrycie walk. Poniżej przedstawiamy sylwetki „pewniaków”, u których konto z pewnością powinniśmy posiadać.

Boks w ofercie bukmachera STS

Bukmacher STS prezentuje bardzo ciekawą ofertę w kontekście boksu. Jak przystało na lidera polskiego rynku bukmacherskiego, daje nam dostęp do większości walk rozgrywanych w obrębie najpopularniejszych federacji, wiele spośród których udostępnia do typowania na żywo. Czas między walkami umila ofertą na zakłady bukmacherskie na legalny poker w Betgames, a całe typowanie odbywa się na www.STS.pl w przyjemnej oprawie wizualnej, zachęcającej do pozostania u niego na dłużej.

bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Boks w ofercie bukmachera Fortuna

Fortuna nie bagatelizuje wagi boksu w swojej ofercie, prezentując szerokie jego pokrycie w obrębie mniej i bardziej popularnych federacji. Najistotniejsze spotkania obejmuje formułą na żywo na www.eFortuna.pl, a w wielu sytuacjach jest bezkonkurencyjna pod względem kursów bukmacherskich. Co ważne, organizuje bardzo częste promocje ściśle związane z boksem, zazwyczaj na początek sezonu. Jest bukmacherem, u którego zdecydowanie warto realizować swoje typy bukmacherskie.

Boks w ofercie bukmachera Betclic

Betclic słynie z tego, że daje dostęp do mnóstwa opcji bukmacherskich, których próżno jest szukać u innych operatorów. Zakłady bukmacherskie u niego umilają ciekawie zaprezentowane relacje na żywo (w postaci symulacji komputerowych), a sam boks cieszy się tutaj niemal doskonałym pokryciem. Często nieco mniejsze kursy, niż te u konkurencji Betclic nadrabia bardzo atrakcyjną ofertą bonusową, która skierowana jest zarówno do nowych klientów, jak i tych stale typujących właśnie u niego.

Poprzedni artykułJak najszybciej wpłacić do bukmachera depozyt?
Następny artykułDlaczego typowanie skoków narciarskich nie jest do końca opłacalne?
Najlepszy bukmacher internetowy to taki, który według opinii oferuje graczom najlepsze kursy bukmacherskie, darmowe promocje, bonusy i świetną aplikację mobilną. Najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce to obecnie, Fortuna, STS i Betclic.