Aby móc uczestniczyć w zakładach bukmacherskich trzeba mieć ukończone 18 lat. Od tego momentu każdy, kto jest tym zainteresowany, może spróbować swoich sił w typowaniu. Co by nie mówić, branża bukmacherska w naszym kraju się rozwija, co widać właśnie po przybywających typerach, których liczba permanentnie wzrasta. Na starcie mogą pojawić się jednak problemy ze zrozumieniem niektórych aspektów – czy to związanych stricte z obstawianiem, czy w ogóle z wejściem w świat bukmacherki. Zatem jak rozpocząć typowanie zakładów bukmacherskich? Postaramy się wytłumaczyć to w poniższym artykule.

Jak rozpocząć typowanie zakładów bukmacherskich?
Jak rozpocząć typowanie zakładów bukmacherskich?

Na co zwrócić uwagę podczas obstawiania?

Tak jak wspominaliśmy, polski rynek bukmacherski stale rośnie. Na ten moment mamy dwadzieścia legalnych firm, które oferują obstawianie zakładów przez internet. Dlatego na samym początku dobrze jest zrobić spory rekonesans ofert poszczególnych firm, które bierzemy pod uwagę przy wyborze swojego bukmachera, któremu powierzymy własne pieniądze.

Odpowiednie dobranie firmy bukmacherskiej jest tak naprawdę kluczowe na początku przygody z bukmacherką. Dzięki konkurencji na rynku, gracze są w uprzywilejowanej pozycji i mogą przebierać w ciekawych ofertach. Spore bonusy, promocje, wysokie kursy bukmacherskie, transmisje na żywo i obsługa klienta na dobrym poziomie? Jak najbardziej jest to możliwe u Polskich bukmacherów online.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Najpierw rejestracja konta u bukmachera

Jeśli wybraliście już bukmachera, któremu powierzycie swoje kupony i pieniądze, to należy się u niego zarejestrować. Proces ten jest przejrzysty i trwa zwykle kilka minut. Wystarczy wejść na stronę główną bukmachera www.sts.pl i wejść w zakładkę „zarejestruj się”. Następnie należy podać kod promocyjny „BETONLINE„, wypełnić wszystkie potrzebne dane, oczywiście zgodnie z prawdą i czekać na zatwierdzenie oraz aktywację konta. Dane, które należy przygotować to: imię i nazwisko, dane do logowania, numer PESEL, obywatelstwo, adres zamieszkania, numer rachunku bankowego, mail oraz numer telefonu.

Jeśli chcecie mieć pełny dostęp do konta, to należy również poddać się weryfikacji, czyli wrzucić zdjęcia lub skany dowodu osobistego. Przykładowo w STS trwa to zwykle kilkanaście minut. Dzięki niemu bukmacher będzie mógł sprawdzić, czy rzeczywiście podaliście prawdziwe dane. Jeśli tak, wystarczy poczekać na maila od bukmachera i zalogować się na konto.

Statystyki przedmeczowe

Podczas obstawiania ważne, jak nie najważniejsze jest to, żeby odpowiednio przygotować się do postawienia kuponu. Gwarantujemy, że typując po nazwach drużyn czy samych kursach nie ma zbytnio szans na ewentualne zwycięstwo. Przygotowanie i głęboka analiza zwiększają szanse na wygranie zakładu. Oczywiście, to jest sport, więc nawet jeśli wszystko wskazuje na zwycięstwo danego zawodnika, czy drużyny to wcale tak nie musi być. I o tym należy pamiętać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wracając jednak do samych statystyk – dobrze jest przyjrzeć się terminarzowi, ostatnim pojedynku, spotkaniom bezpośrednim, formie zawodników i ewentualnym brakom kadrowym. Jest tego naprawdę sporo, a im lepsze przygotowanie, tym jest łatwiej znaleźć dobry typ. Bukmacherzy na najpopularniejsze zdarzenia dają ponad 300-400 rynków zdarzeń, więc jest też w czym wybierać. Poza wskazaniem zwycięzcy, można również obstawiać handicapy, overy/undery, strzelców, kartki, rożnem, bezpośrednie starcia.

Kursy bukmacherskie

Kursom bukmacherskim może i powinniśmy przyjrzeć się jeszcze przed wyborem danego bukmachera, jednak postanowiliśmy umieścić to tutaj. Dlaczego? Ponieważ podczas obstawiania jest to równie ważne. Marża marżą, ale wnosząc zakład, dobrze jest im się przyjrzeć. Odradzamy tutaj obstawiania kursów 1.10, czy 1.15. Tak naprawdę zysk z takiego typu jest zerowy, a może zepsuć niejeden kupon. Lepiej jest znaleźć w miarę sensowny typ z kursem 2.50 niż sześć meczów z kursem 1.15. Prawdopodobieństwo spada wtedy z 33% do blisko 0.01%.

Promocje i darmowe bonusy

Korzystanie z promocji i bonusów oferowanych przez bukmacherów również pozwala na ewentualne, wyższe zyski. Nowi gracze mogą otrzymać nawet bonusy bez depozytu, czyli darmową grę za pieniądze bukmachera. Stali typerzy mają szanse na grę bez podatku na określone zdarzenia lub w danym okresie czasu. Ponadto podwyższane kursy w ofertach promocyjnych czy dodatkowy procent na zakładach AKO. Jest w czym wybierać i naprawdę warto z tego korzystać.

bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Nowi gracze na start również mogą liczyć na spore udogodnienia w typowaniu. W zależności od bukmachera, na graczy czekają zakłady bez ryzyka, freebety, czy bonus od depozytów. Aplikacje mobilne bukmacherów to także źródło dodatkowych bonusów, warto mieć w telefonie aplikację do obstawiania meczów, do spore udogodnienie.

Premierowy kupon – jak go postawić?

No i na sam koniec, gdy już wiadomo, jak rozpocząć typowanie zakładów bukmacherów, pozostaje obstawienie tego pierwszego, wyczekiwanego kuponu. Po analizie, o której pisaliśmy wyżej, wystarczy wybrać zdarzenia, które nas interesują. Jeśli nie są to typy na zwycięzców, to całą resztę rynków zdarzeń znajdziemy po wejściu w dany mecz. Po dodaniu jednego typu, czy kilku (w zależności, czy chcemy zagrać SOLO czy AKO) wystarczy uzupełnić stawkę, za którą taki kupon ma być postawiony. Automatycznie zostanie wyliczona ewentualna wygrana, która zostanie przelana na konto, jeśli wszystkie spotkania zostaną rozstrzygnięte na waszą korzyść. Wystarczy zatwierdzić i to tyle.

Warto również wiedzieć o tym, że coraz większa liczba bukmacherów wprowadziła już funkcję cashout do swoich ofert. Polega ona na przedwczesnym zamknięciu kuponu i otrzymaniu chociaż części wygranej. Cashout można wykorzystać, gdy kilka ze spotkań zostało zakończonych z dobrze wytypowanym wynikiem. Czasami lepiej jest mieć część pieniędzy z zakładu – już pewnych niż liczyć na kolejne trafienia i kwotę z całego zakładu. Ale o tym decyduje każdy gracz z osobna.

Poprzedni artykułNajlepsze oferty na e-sport u Polskich bukmacherów online
Następny artykułJak sprawdzić wyniki na żywo? Gdzie aktualne?
Najlepszy bukmacher internetowy to taki, który według opinii oferuje graczom najlepsze kursy bukmacherskie, darmowe promocje, bonusy i świetną aplikację mobilną. Najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce to obecnie, Fortuna, STS i Betclic.