Wybór odpowiedniego bukmachera online to kluczowa kwestia w zakładach bukmacherskich. To przecież bukmacher ustala kursy, marżę czy ofertę zakładów sportowych. Dlatego wybierzmy mądrze żebyśmy nie musieli na szybko szukać innego. Jak wybrać tego najlepszego? Jaki bukmacher będzie odpowiedni do obstawiania meczów w internecie?

jak wybrać bukmachera online
Wybór bukmachera jest bardzo ważny w obstawianiu meczów online

Wybór bukmachera pierwszym krokiem w obstawianiu meczów

Jedną z podstawowych kwestii jet wybór firmy bukmacherskiej, w której zawierać będziemy zakłady. Na polskim rynku obecnie działa osiemnastu legalnych bukmacherów. Niektórzy z nich przyjmują zakłady tylko przez internet bądź w bardzo ograniczonej liczbie punktów stacjonarnych. Firmy mające najdłuższą tradycję w Polsce, czyli Fortuna online i bukmacher STS, posiadają najmocniej rozbudowaną sieć lokali naziemnych. Przyjmują również jak pozostała konkurencja zakłady online. Gra w punkcie ma swoje zalety, ale również szereg wad. Zawierając zakłady bezpośrednio w lokalu, nie musimy przechodzić procedury rejestracyjnej i jesteśmy dla bukmachera klientem incognito, co może być istotne dla osób chcących zachować anonimowość.

Rejestracja z kolei przynosi nam szereg korzyści. Pomijając ofertę bonusową (o czym za chwilę), pozwala nam na grę przez internet, a co za tym idzie możliwość zakładania się „na żywo” czyli w trakcie trwających spotkań. Każdy bukmacher np. PZbuk oferuje nowym graczom tzw. bonus powitalny. Może to być zarówno darmowy zakład o określonej wysokości, zakład bez ryzyka (czyli taki, w którym w razie przegranej, firma zwraca całość postawionych środków), jak również podwojenie lub nawet potrojenie naszej pierwszej wpłaty. I tu uwaga!!! Pojawia się jedna z wielu pułapek.

nowy bonus w betclic 2020
Legalny bukmacher Betclic Polska online oferuje bonus cashback 510 PLN

Bonusy i promocje mogą być zdradliwe

Przed skorzystaniem z oferty bonusowej zawsze należy sprawdzić warunki wykorzystania bonusu, które u bukmacherów mogą się znacząco różnić. Może okazać się, że co prawda bukmacher podwoił naszą pierwszą wpłatę, ale konieczność kilkukrotnego obrotu naszym depozytem i środkami bonusowymi, z określonym minimum kursowym jest bardzo trudne a niekiedy wręcz niemożliwe do zrealizowania. Jeżeli zatem zamierzamy skorzystać z oferty bonusowej to tylko i wyłącznie po jej sprawdzeniu. Warto jednak wybrać takiego bukmachera, który często oferuje bonusy kursowe, z których warto korzystać, jeżeli pozwalają na możliwość zagrania wybranego typu na wyższym niż normalnie kursie (np. gra bez podatku, happy hours itp.).

Kolejną rzeczą, jaka należy wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera, jest ogólnie pojęta przepustowość finansowa. Mamy tu na myśli głównie to, w jakiej formie firma przyjmuje depozyty (przelew, szybkie płatności itp.), jak szybko realizuje wypłaty, jaka jest minimalna kwota wypłat i z jaką częstotliwością możemy zlecać wypłaty (np. bez ograniczeń, raz w tygodniu). Te wszystkie czynniki wpływają na komfort naszej gry i bezpieczeństwo finansów. O ile sama oferta zakładów wśród bukmacherów nie różni się w zasadniczy sposób, o tyle wcześniej omówione kwestie mogą być zupełnie odmienne. Tak więc wybierając naszego bukmachera, musimy się wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • legalność działań w Polsce (czy firma jest zarejestrowana i posiada stosowne zezwolenia Ministra Finansów)
  • ofertę zakładów w dyscyplinach czy ligach, których typy grać będziemy najczęściej.
  • uczciwą ofertę bonusową powitalną
  • bogatą ofertę bonusową dla stałych graczy
  • sprawność przepływu środków finansowych
bonus 2020 w sts za darmo
Darmowy freebet od bukmachera STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Wybór typów bukmacherskich to klucz do sukcesu

Przechodzimy do najważniejszej kwestii w grze, czyli wyboru odpowiednich typów bukmacherskich. Nie jest to sprawa prosta, jednak trzymanie się kilku podstawowych zasad pozwoli nam uniknąć wielu błędnych wyborów.

1. Starajmy się grać zdarzenia dwu drogowe, czyli takie, w których nie występuje remis. Daje nam to statystycznie 50-procentową szansę na trafienie. Dokładając do tego trochę wiedzy i odpowiednią analizę nasze szanse wzrastają do około 60-70 procent. Zwróćmy jednak uwagę, na kolejną pułapkę. Jeżeli w meczu Liverpool-Arsenal, bukmacherzy szanse na to, że padnie powyżej 2,5 bramki, szacują na 50 procent, to teoretycznie zakład powinien wyglądać w sposób następujący:

  • Powyżej 2,5 gola kurs 2.0
  • Poniżej 2,5 gola kurs 2,0
  • Jednak nigdy tak się nie dzieje i zazwyczaj taki zakład wygląda tak:
  • Powyżej 2,5 gola kurs 1,80
  • Poniżej 2,5 gola kurs 1,80

Dlaczego? Załóżmy, że na ten zakład dwóch typerów postawiło po 10 złotych. Jeden na over drugi na under. Łączny wpływ na ten zakład u bukmachera to 20 złotych. Jeden graczy trafi i odejdzie z wygraną 18 złotych (8 złotych na czysto), drugi zostawi przegrane 10 złotych w puli, ale bukmacherowi dzięki manewrowi na kursie i po wypłaceniu wygranej i tak zostanie 2 złote. Dlatego też grając na ilość goli, zmuszeni będziemy do szukania takich typów, w których bukmacher błędnie niżej ocenia szansę jednej z opcji (np. rozkład kursów 1,6 under 2,1 over).

2. Unikajmy typowania drużyn powszechnie uważanych za faworytów. Bukmacherzy w Polsce zaniżają kursy na te mecze, co nie ma odzwierciedlenia w realnych szansach drużyn. Na przykład Barcelona gra na wyjeździe z Levante. Za zwycięstwo z drużyny z Katalonii, bukmacher płaci 1,35. Niby atrakcyjny kurs, ale po dogłębnej analizie może okazać się, że tak naprawdę szanse na wygraną Barcy oscylują w okolicach 1,7- 1,8, gdyż przykładowo Barcelona ma zapewnione już mistrzostwo kraju i o nic tak naprawdę nie gra.

3. W typowaniu wyniku meczu zwłaszcza w hokeju i piłce nożnej warto skupić się na ofercie typów „spotkanie bez remisu”, kursy bardzo często są atrakcyjne a w razie podziału punktów, stawką zostaje zwrócona.

4. Unikajmy gry w końcówce sezonu. Należy pamiętać, że w sporcie niekiedy wynik spotkania ustalony jest już przed jego rozpoczęciem. Nie należy chyba dodawać, że jest to wynik zupełnie odmienny od tego, jaki wynikałby z przeprowadzonej przez nas analizy. 

Poprzedni artykułCzym cechują się sporty wirtualne?
Następny artykułFirma bukmacherska Betfan – oferta na dziś, bonusy i promocje
Najlepszy bukmacher internetowy to taki, który według opinii oferuje graczom najlepsze kursy bukmacherskie, darmowe promocje, bonusy i świetną aplikację mobilną. Najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce to obecnie, Fortuna, STS i Betclic.