Rynek bukmacherski niewątpliwie zmienia się permanentnie. Od pewnego czasu widzimy, że większość firm przenosi się całkowicie do Internetu, ponieważ typerom o wiele wygodniej jest obstawiać z domu, niż szukać punktu stacjonarnego swojego bukmachera. Wraz z napływem coraz to młodszego pokolenia (które ukończy pełnoletniość), również oferty bukmacherów mocno się zmieniają. Od kilku lat obserwujemy trend gier e-sportowych. Firmy bukmacherskie reagują na potrzeby ich graczy i na rynku próżno szukać bukmachera, który nie posiada oferty na sporty elektroniczne. Właśnie dlatego chcielibyśmy przedstawić najlepsze oferty na e-sport.

najlepsze oferty na e-sport
Gdzie najlepsze oferty na e-sport u bukmacherów online?

Czym jest e-sport?

Wyjdziemy jednak od tego, czym właściwie jest e-sport. Są to wszelkiego rodzaj gry MOBA, czyli multiplayer online battle arena – a więc gry czasu rzeczywistego, z ograniczoną liczbą graczy. Do najpopularniejszych gier, które bukmacherzy pozwalają obstawiać, zaliczymy na pewno Counter Strike’a, League of Legends, Dotę 2, Call of Duty, Rainbow six, Overwatch, czy Rocket League. Nie możemy zapominać również o grach wywodzących się z klasycznych dyscyplin sportowych jak FIFA, czy NBA. Zdaniem wielu ekspertów rynek e-sportowy jest jednym z najprężniej rozwijających się dziedzin związanych właśnie stricte ze sportem.

Wystarczy podać nieco statystyk i zobaczymy, z jaką skalą mamy do czynienia. Średnia oglądalność najważniejszych turniejów LoL’a, czy Doty wynosi ponad milion widzów, a pula nagród Mistrzostw Świata to blisko 35 milionów dolarów.

Co można obstawiać w sportach elektronicznych?

No dobrze, kiedy już wiemy, czym w ogóle jest e-sport, to czas wskazać ewentualne typy na poszczególne gry. Oczywiście techniczne obstawianie kuponów na e-sport jest dokładnie takie same, jak w przypadku innych zakładów. Możemy typować zakłady pojedyncze, akumulowane, czy systemowe.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Każda z gier ma swoją specyfikę i różni się od siebie diametralnie, ale przecież w sportach tradycyjnych jest dokładnie tak samo. I tak, chociażby w CS’ie możemy typować dokładny wynik, zwycięzcę, ilość map, ilość zabójstw, pierwsze 10/20/30 zabójstw, pierwsze zabójstwo na danej mapie, czy zwycięzców rund pistoletowych. Możliwości – jak widać – jest naprawdę sporo. W LoL’u poza typami na wygraną i dokładny wynik, możemy obstawić zdobycie pierwszej wieży, pierwszego barona, inhibitor, czy pierwsze zabójstwo.

Tak naprawdę, żeby obstawiać gry e-sportowe, musimy mieć o nich chociaż minimalne pojęcie (im więcej wiemy, tym łatwiej nam będzie trafić postawiony przez nas zakład). Dla osób, które nigdy nie miały styczności z tymi grami, to takie słowa, jak inhibitor, czy pierwszy baron nie będą w ogóle zrozumiałe – a co za tym idzie – postawienie czegokolwiek będzie bardzo trudne.

Gdzie najlepsze oferty bukmacherskie na e-sport?

Jesteśmy zobowiązani przedstawić jeszcze konkretne, najlepsze oferty na e-sport na polskim rynku bukmacherskim. Gdzie najlepiej otworzyć nowe konto?

LV BET

Pierwszym bukmacherem jest niewątpliwie LV BET. Firma, która od początku swojego istnienia prężnie rozwija zakładkę e-sportową. Tak naprawdę są jednym z propagatorów sportów elektronicznych w naszym kraju. LV BET jest sponsorem Polskiej Ligi Esportowej. Ogromnym atutem jest spora liczba transmisji na żywo z najważniejszych pojedynków i to z polskim komentarzem ekspertów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jako że bukmacher LVbet słynie z ciekawych bonusów, to oczywiście nie mogło zabraknąć ich również na e-sport. Co tydzień typerzy mogą liczyć na dodatkowe 100 złotych ekstra. Jak je otrzymać? Wystarczy dokonać obrotu na kwotę 500 złotych na zdarzenia związane ze sportami elektronicznymi. Sumują się kwoty od środy do czwartku. Od każdego nowego tygodnia wszystko się zeruje, więc w miesiącu możemy liczyć nawet na 400-500 złotych bonusów na e-sport.

U tego bukmachera postawimy Dotę2, CS’a, LoL’a, Hearstone, Rainbow Six, Overwatch oraz Starcraft. Rynków zdarzeń na e-sport w LVbet jest stosunkowo duży, zatem jest z czego wybierać.

Totalbet

W Totalbet e-sport również stoi na bardzo wysokim miejscu. Obstawiać można najpopularniejsze gry, czyli CS, League of Legends, Dota 2, FIFA, Rainbow Six, King of Glory, Starcraft 2 oraz Overwatch. Bukmacher ten posiada opcję transmisji na żywo na najważniejsze pojedynki. Jednak tym, co wyróżnia ich spośród reszty rynku bukmacherskiego, są szerokie statystyki poszczególnych zespołów oraz ich graczy. Dzięki temu obstawiając chociażby pojedynki H2H będziemy mogli porównać sobie danych zawodników.

Totalbet najmocniej zaangażował się w Counter Strike’a. To w nim znajdziemy najwięcej rynków zdarzeń – szczególnie typując na żywo. Zdarzenia przedmeczowe może nie powalają (mało urozmaicone rynki), ale już „live” możemy obstawiać naprawdę sporo.

STS

Na sam koniec zostały nam zakłady bukmacherskie STS. Od kilku lat mocno zaangażował się on w sporty elektroniczne, tworząc chociażby specjalną zakładkę „ESPORT”. Obstawiać można sporą liczbę gier: LoL’a, CS’a, FIFĘ, NBA, Dota2, Rainbow Six, Hearstone, King of Glory, Overwatch, Starcraft oraz Call of Duty.

Ponadto STS stworzył ciekawe promocje – zakłady bez ryzyka właśnie na e-sport. Bukmacher zwraca 10% stawki z przegranych kuponów do 25 złotych tygodniowo. Dzięki temu nawet jeśli postanowicie nieco mocniej „zaszaleć”, to 10% kwoty wróci na konto bonusowe każdego z graczy.

STS daje również możliwość oglądania transmisji z najważniejszych imprez e-sportowych, a także angażuje się w sponsoring sportów elektronicznych w naszym kraju.

Poprzedni artykułSponsoring legalnych bukmacherów w Polsce
Następny artykułJak rozpocząć typowanie zakładów bukmacherskich? Poradnik typera
Najlepszy bukmacher internetowy to taki, który według opinii oferuje graczom najlepsze kursy bukmacherskie, darmowe promocje, bonusy i świetną aplikację mobilną. Najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce to obecnie, Fortuna, STS i Betclic.