Istnieje wiele rodzajów zakładów sportowych, a wielu graczy często traci na tym dużo pieniędzy, z racji tego, że nie potrafią dobrać odpowiedniego rodzaju do swojego typu. Jakie są więc rodzaje zakładów, które warto znać?

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Zakłady pojedyncze

Naturalnie praktycznie każdy, kto obstawiał chociaż raz, zna zapewne zakłady pojedyncze. Jeśli chodzi o single, to większość graczy właśnie od nich zaczyna. Jest to prosty zakład, zazwyczaj polegający na tym, że dana drużyna wygra bądź przegra dane spotkanie sportowe. Zwykle szanse na wygraną wynoszą koło 50%, jeśli oczywiście obstawiamy zakłady z dwoma możliwymi rozwiązaniami.

Zakłady akumulowane

Są to zakłady, których prawie nikt nie jest w stanie regularnie wygrywać. Składają się z minimum 2 i maksymalnie 12 zakładów. Wszystkie kursy na wszystkie zakłady zostaną skumulowane, a jeśli Ci się uda wygrać, możesz wygrać naprawdę duże pieniądze za bardzo niewielki wkład własny.

Niebezpieczeństwo zakładów akumulowanych polega na tym, że jeśli nie możemy poprawnie postawić zakładu na co najmniej jedno zdarzenie z całego kuponu, to cały zakład się nie powiedzie. Warto też powiedzieć sobie, że za każdym razem, gdy stawiasz zakład, Twoje szanse na wygraną będą się zmniejszać. Po dodaniu dwóch wydarzeń do kuponu – szansa na wygraną spada z 50% do około 25%. Po dodaniu kolejnych dwóch nie jest to już 15%. Dlatego przed postawieniem tego typu zakładu powinieneś również rozważyć, czy naprawdę chcesz je obstawiać.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Zakłady na handicap

Z definicji jest to liczba bramek lub punktów, które buk podnosi lub obniża na początku rozgrywki. Celem tego typu zakładów jest zrównoważenie pola gry każdej drużyny. Krótko mówiąc, pod hasłem „handicap” kryje się wyrównanie szans dla słabszej drużyny. Na polskim rynku często pojawiają się w notowaniach legalnych bukmacherów handicapy europejskie, a niekiedy azjatyckie.

Zakłady 1X2

Najpopularniejszym zakładem na piłkę nożną jest 1X2, w którym możemy wybrać trzy sposoby rozwiązania tego rodzaju zakładu. Jeden to wygrana gospodarzy, drugi to remis a ostatnia opcja to wygrana gości. Zakłady 1X2 są najczęściej spotykane w meczach piłki nożnej. W koszykówce są też one coraz popularniejsze, ale piłka nożna daje najwięcej okazji do przewidzenia wyniku meczu w zakładach 1X2.

Zakłady O/U

Te zakłady sportowe są oparte na wyniku oszacowania liczby trafień w danej grze. W przypadku piłki nożnej, hokeja lub piłki ręcznej stawiamy zakład na bramkę. Ostatnio gracze coraz częściej stawiają ten rodzaj zakładów. Bukmacher ustala kursy indywidualnie dla danego wydarzenia. Gracz, który zdecyduje się postawić na ten typ zakładów, powinien również zapoznać się ze statystykami drużyny, na którą chce postawić.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy to wszystkie rodzaje zakładów, jakie można obstawiać?

Oczywiście, że nie. Istnieje o wiele więcej rodzajów zakładów bukmacherskich, jakie można obstawiać, ale te, które podaliśmy są jedne z najpopularniejszych. Dlatego też pamiętaj o tym, że warto jest rozwijać swoją wiedzę na temat zakładów!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszego bukmachera do obstawiania?
Następny artykułZnani Polscy bukmacherzy